anime1manga
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime1manga

Un site despre anime si manga.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Sumar

In jos 
AutorMesaj
Kikyo No Kokoro
Administrator
Kikyo No Kokoro


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 30
Localisation : Taramul de Nicaieri
Data de inscriere : 29/10/2006

Sumar Empty
MesajSubiect: Sumar   Sumar Icon_minitimeSam Ian 13, 2007 10:35 pm

Introducere
"Vampirul care suuuuje siiingieee...". De cand cu Vampire Hunter D., care, lol, e aproape la fel de *vechi* ca si mine -> spre surpriza mea, cred ca anumite persoane nu mai pot trai fara animeurile cu si despre vampiri. Problema e ca astfel de filme tind sa aiba o atmosfera horror/dark, lucru ce face din respectivul film o productie dedicata numai unui public restrans, deci fara profituri prea mari. Therefore, sunt rare filmele astea. Hellsing e un serial de care am auzit "prin vecini", si m-am hotarat sa-l iau, ca sa vad daca intr-adevar merita atentie. Seria e mica, doar 13 episoade, dar actiunea curge fluid, nesuferind "sindromul episodului 10, cand all hell breaks loose without warning", asa cum imi place sa-l numesc.

Poveste
Pe lume exista vampiri. Pe bune... Eu sunt un..uhhh... despre ce vorbeam? > Intotdeauna au existat vampiri, in timpurile stravechi doar nativi, dar in lumea moderna si artificiali, creati prin tehnologie, numai ca publicul nu stia decat mituri, care nu erau decat povesti de speriat copiii. Principalul motiv e ca exista agentia secreta de cavaleri Hellsing, pe langa multe altele (asta era din Marea Britanie), care se ocupa cu anihilarea oricaror forme de viata neumana. La conducerea ei se afla membrii familiei Hellsing, in prezent, *Sir* (e doar onorific titlul, hehe) Integral.

Concluzie
Puterile lui Alucard sunt bine realizate, si tot nu am inteles anumite particularitati ale lor (urmariti seria si veti vedea), iar finalul e mai bine realizat decat la alte serii scurte pe care le-am vazut. E o serie interesanta, dar nu extraordinara. Muzica de la inceput e prost aleasa, si iti cam taie avantul. Dar dupa primele scene, iti dai seama ca e posibil sa iti placa. Ceea ce e bine realizata e atmosfera si grafica. Nu e ceva special, but it sure feels creepy.




Hellsing - Lista Episoade
01 The Undead
02 Club M
03 Sword Dancer
04 Innocent as a Human
05 Brotherhood
06 Dead Zone
07 Duel
08 Kill Zone
09 Red Rose Vertigo
10 Master of Monsters
11 Transcend Force
12 Total Destruction
13 Hellfire
Sus In jos
https://anime1manga.forumgratuit.ro
 
Sumar
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sumar
» Sumar
» Sumar
» Sumar
» Sumar

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime1manga :: Anime detaliat si manga :: Hellsing-
Mergi direct la: