anime1manga
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime1manga

Un site despre anime si manga.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 In curand pe Jetix

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
FranciscaB
Incepator
FranciscaB


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Localisation : Dark Side....Wanna join us ? We have cookies ^.^
Data de inscriere : 30/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeMier Ian 17, 2007 9:27 pm

Ciudad....cum poate Jetix sa aduca un anime in toata firea (in afara de Shaman King), stiu ca Naruto e foarte indragit in USA. A urcat in topuri, e mai sus decat InuYasha ( Crying or Very sad), cea ce mai uimit mult, InuYasha e de asemenea destul de apreciat. Debea astept sa-l vad, sunt destul de curioasa in privinta lui. Bineinteles o sa fie tradus in romana, cu vocile romanesti din todeauna... ca si celalte desene -_-"
Sus In jos
Kikyo No Kokoro
Administrator
Kikyo No Kokoro


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 30
Localisation : Taramul de Nicaieri
Data de inscriere : 29/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeMier Ian 17, 2007 9:49 pm

Da, s-a discutat mult pe tema asta.

Citat :
Ciudad....cum poate Jetix sa aduca un anime in toata firea (in afara de Shaman King), stiu ca Naruto e foarte indragit in USA.
Jetix a difuzat intr-adevar Shaman King dar l-a modificat cam mult...Stiu ca americanii indragesc mult Naruto...


Citat :
A urcat in topuri, e mai sus decat InuYasha ( ), cea ce mai uimit mult, InuYasha e de asemenea destul de apreciat.
Da, numai ca ei considera ca la Naruto e calitatea mai buna (nu ca ar fi mare diferenta....)


Citat :
Debea astept sa-l vad, sunt destul de curioasa in privinta lui.
Si eu, nu am vazut decatun pic din el...Dar cred ca o sa-i strice tot farmecul pentru ca, cel mai probabil, o sa-l schimbe ca si pe Shaman King.


Citat :
Bineinteles o sa fie tradus in romana, cu vocile romanesti din todeauna... ca si celalte desene -_-"
Cum spuneam mai sus...
Sus In jos
https://anime1manga.forumgratuit.ro
mister Allen
Nou venit
mister Allen


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localisation : pe luna, n-am aer, ajutor!
Data de inscriere : 18/11/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeLun Ian 29, 2007 6:38 pm

O sa il macelareasca si pe Jetix... eu va spun sincer cred ca o sa dea numai 20 de episoade si apoi o sa asteptaaaam o luna pana difuzeaza urmatoarea chestie si tooot asa. Mai bine il vizionez online varianta japoneza... de ce e idragit mai mult decat Inuyasha? pentru ca e mai bun.
Sus In jos
http://www.comics.myforum.ro
FranciscaB
Incepator
FranciscaB


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Localisation : Dark Side....Wanna join us ? We have cookies ^.^
Data de inscriere : 30/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeLun Ian 29, 2007 8:31 pm

mister Allen a scris:
O sa il macelareasca si pe Jetix... eu va spun sincer cred ca o sa dea numai 20 de episoade si apoi o sa asteptaaaam o luna pana difuzeaza urmatoarea chestie si tooot asa. Mai bine il vizionez online varianta japoneza... de ce e idragit mai mult decat Inuyasha? pentru ca e mai bun.
Da, la fel ca pe Shaman King.... -_-" Dar totusi mi-e lene sa ma uit la toate ep. pe net XD
Sus In jos
Florin12
Incepator
Florin12


Numarul mesajelor : 80
Varsta : 34
Localisation : Rm.Sarat
Data de inscriere : 30/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeLun Ian 29, 2007 10:53 pm

Si eu sunt foarte nerabdator sa ma uit la el,si nu ma deranjeaza k il traduc in romana,dar faza cu episoadele adica cu relori la nesfarsit ma deranjeaza si pe mine foarte tare No
Sus In jos
FranciscaB
Incepator
FranciscaB


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Localisation : Dark Side....Wanna join us ? We have cookies ^.^
Data de inscriere : 30/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeLun Ian 29, 2007 11:16 pm

Ai dreptate, totusi -in privinta cu traducerea in romana- ar trebui sa nu-l traduca, sa-l lase asa cum e, ii strica farmecul, sau sa-l subtitreze eventual (cei care se uita la anime-uri, in special Naruto, stiu sa citeasca, nu?).
Sus In jos
Kikyo No Kokoro
Administrator
Kikyo No Kokoro


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 30
Localisation : Taramul de Nicaieri
Data de inscriere : 29/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeJoi Feb 01, 2007 11:58 am

Citat :
in privinta cu traducerea in romana- ar trebui sa nu-l traduca, sa-l lase asa cum e, ii strica farmecul, sau sa-l subtitreze eventual (cei care se uita la anime-uri, in special Naruto, stiu sa citeasca, nu?)
Pai gandeste-te ca la Jetix se uita si copii de clasa a doua care, poate, nu pot sa citeasca foarte repede...De aceea fac dublare cu voce..(nu ca mie mi-ar placea...)
Sus In jos
https://anime1manga.forumgratuit.ro
FranciscaB
Incepator
FranciscaB


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Localisation : Dark Side....Wanna join us ? We have cookies ^.^
Data de inscriere : 30/10/2006

In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitimeVin Feb 02, 2007 11:37 am

Da, ai dreptate, dar am dat din intamplare pe Jetix la serialul ala nou "Oracle", este in engleza si subtitrat in romana. Ar fi super daca ar face si cu Naruto asa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In curand pe Jetix Empty
MesajSubiect: Re: In curand pe Jetix   In curand pe Jetix Icon_minitime

Sus In jos
 
In curand pe Jetix
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime1manga :: Anime detaliat si manga :: Naruto-
Mergi direct la: