anime1manga
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime1manga

Un site despre anime si manga.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Top anime-uri

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Florin12
Incepator
Florin12


Numarul mesajelor : 80
Varsta : 34
Localisation : Rm.Sarat
Data de inscriere : 30/10/2006

Top anime-uri Empty
MesajSubiect: Top anime-uri   Top anime-uri Icon_minitimeLun Ian 29, 2007 11:12 pm

Sunt foare curios sa aflu ce tot 5 avetzi in privintza animeurilor,k tot vad expresi de genul "face parte din top","este langa cutare si cutare in top 5","este unul din preferatele mele","este inaintea lui",si asa mai departe,lucru care m-a facut foarte curios Very Happy
Asa k hai sa ii dau eu startul(sper k nu postez intr-un loc gresit Smile )
Top 5
1.Inuyasha si Dragon Ball (si Z)
Inuyasha pt k are ceva aparte care ma fascineaza la el(nu stiu inca ce Razz ) si pt k este serios,bine desenat,muzica frumoasa si apare Seshomaru Twisted Evil (sunt putzin cam obsedat in privintza lui,ciudat lol! )
Dragon Ball si Dragon Ball Z pt k au fost primele animeuri pe care le-am urmarit si sunt pline de actziune,drama si lupte misto Smile si personaje lafel de calumea
2.Yu Yu Hakusho
Acelasi lucru k la Dragon Ball
3.Samurai 7
Nu cred k atzi auzit de el,este un animeu destul de nou(cred k 2006).
Are o grafica super,si o poveste originala in care se regaseste si drama si actziune si romantism Smile
4. Shaman King
Pai este desenat oarecum diferit fatza de restul animeurilor,are o poveste captivanta si nemaiintalnita
5.Cowboy Bebop
Pt. k este genul de desen care se bazeaza mai mult pe poveste decat pe personaje sau pe grafica.povestea este una plina de drama care itzi lasa ceva impregnat in sulflet si mai este si coloana sonora care este divina.
Cam asta este topul meu,momentan Exclamation
Sunt nerabdator sa vad ce scrietzi si sper sa o facetzi cat mai repede cu putintza Very Happy
Sus In jos
FranciscaB
Incepator
FranciscaB


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Localisation : Dark Side....Wanna join us ? We have cookies ^.^
Data de inscriere : 30/10/2006

Top anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top anime-uri   Top anime-uri Icon_minitimeSam Feb 17, 2007 3:59 pm

Pai....Ar fii cam asa:
1.Inuyasha
-Il urmaresc episod cu episod, imi place actiunea, suspansul, ideea, personajele, deci este un anime reusit.

2.Chobits-Pur si simplu mi-a placut ideea, poate pt unii e mai copilaros, dar mie imi place.

3.Shaman King -Este un anime bun, cu povestea, personajele si grafica interensante. A fost primul meu anime si mi-a placut foarte mult.

4.Kaleido Star-Este un anime care te tine in suspans. Acrobatiile, costumele, grafica...toate imi plac si mai ales ca toate personajele sunt perseverente si te face sa fii si tu la fel.

5. Yu-Gi-Oh GX
-Poate este considerat cam "tras de par" (scuzati-mi expresia), dar mie chiar imi place ^^ Mai ales duelurile XD

Ar mai fii Cowboy Bebop, Slayers, Paradise Kiss s.a, dar e numai topul 5.
Sus In jos
Kikyo No Kokoro
Administrator
Kikyo No Kokoro


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 30
Localisation : Taramul de Nicaieri
Data de inscriere : 29/10/2006

Top anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top anime-uri   Top anime-uri Icon_minitimeSam Feb 17, 2007 9:07 pm

No. 1 : Death Note -Nu am vazut mai multa logica la alt anime.Pur si simplu actiunea este perfecta, personajele la fel iar grafica este de cea mai buna calitate.

No.2: Spiral - Iarasi un serial cu foarte multa logica si grafica buna

No.3: Inuyasha -Un bun serial de aventura, iar aici mi-am gasit personajul care ma reprezinta cel mai mult(Kikyo) asa ca anime-ul ocupa si el un loc special.

No.4: Shaman King -Este singurul anime vazut cu aceasta tema (ideea fiind originala)...In Zic(alias. Hao) "am vazut perfectiunea".

No.5:Paradise Kiss - Nu e cine stie ce de grafica dar imi place mult modelingul.
Sus In jos
https://anime1manga.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Top anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top anime-uri   Top anime-uri Icon_minitime

Sus In jos
 
Top anime-uri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» What anime girl are you
» Despre anime-ul Inuyasha
» Despre anime-ul Chobits
» Despre anime-ul Kiddy Grade.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime1manga :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: